Друк
PDF
29
жовтня
2011

Кияни проти Генплану Києва-2025



29 жовтня кияни виступили проти проекту нового Генерального плану міста, який збираються затверджувати у мерії протягом найближчого місяця. Кияни та представники громадських організацій влаштували ходу центральними вулицями Києва, вимагаючи зняти з розгляду проект Генплану-2025, розробленого владою, - повідомляють "Конфлікти і закони". Хода розпочалася о 12:00 від Золотоворітського скверу, через вулицю Ярославів вал, Гончара, Михайлівську, до арки Дружби народів. Для журналістів влаштували екскурсію по місцях локальних катастроф міста – садиба Мурашка по вул. малій Житомирській, скандальне будівництво на вул. Гончара 17/23, старовинний житловий будинок по вул. Алли Тарасової, що біля готелю «Хайят», та інші. Стан руйнації старовинних будівель та незаконні будівництва влада ігнорує, а обіцянки з приводу припинення руйнації не виконує. Новий Генплан абсолютно не захищає історичний центр міста, навпаки, узаконює існуючи незаконні забудови.

Учасники вважають, що термінові зміни Генерального плану міста з різницею усього в 5 років — це очевидна афера (чинний Генплан розрахований до 2020 року). Дослідивши проект нового Генплану, можна твердити, що його метою є легалізація незаконних земельних роздач, якими займалася міська влада і за Омельченка, і за Черновецького, і за Попова.

Учасники ходи вимагали терміново зняти з розгляду проект Генплану і розробляти новий Генплан тільки після повернення розкрадених земель та проведення незалежного аудиту теперішнього стану міста, зокрема – інвентаризації земель, відповідно до указу Кабінету міністрів 891-р від 7 квітня 2010 року.

Фіналом акції стали громадські слухання, які провели учасники акції біля Арки Дружби Народів. Наприкінці слухань кияни прийняли резолюцію, в якій вирішили відхилити проект нового Генерального плану 2025.

Запропонований Генплан-2025 – благословення на нищення більш ніж 480 га парків і скверів, 700 га лісів та на подальшу забудову історичних святинь Києва. Оголошене «збільшення» зеленої зони Києва полягає у тому, що ліси переводять в категорію парків та маніпулюють чисельністю населення міста. Замовники Генплану відмовилися визнати особливо цінними землями територію навколо Києво-Печерської Лаври та собору Святої Софії. Це означає — там можна продовжувати будувати висотки, паплюжачи історичний вигляд тисячолітнього міста, - йдеться у маніфесті учасників заходу.

Автор: ГО "Кияни об'єднуємось"

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian

PR

Page Rank