Друк
PDF
27
квітня
2013

Геть ментовський беспрєдєл!

alt

Під таким гаслом 26 квітня 2013 року кияни пікетували будівлю МВС України. Вони вимагали покласти край терору проти громадських активістів. Також на заході були присутні активісти організації "Дорожній контроль", яка бореться зі свавіллям працівників ДАІ. Як відомо, через їхню діяльність на кількох членів організації було здійснено низку жорстоких нападів. Учасники тримали плакати: "Геть ментовський беспрєдєл!", "Ні – телефонним терористам!", " Не бери на понт, мусор!" та інші.

Захід був спричинений тим, що після акції з вимогою призначити вибори в столиці, що мала місце 2 квітня 2013 року біля Верховної Ради, правоохоронці розпочали тиск на членів і прихильників "Свободи",а також громадських активістів і взагалі далеких від політики киян. Багатьох людей викликали до відділку або й забирали з дому або з вишів. Декому не дозволяли зустрітися з адвокатом, погрожували. Багатьом телефонували і викликали на "неформальну зустріч" під приводом того, що їхній телефон начебто було зафіксовано на місці проведення акції. Декому брехали, що їхній друг потрапив у ДТП і їм необхідно приїхати до відділку. Загалом у цій справі було "опитано" близько 750 осіб, а одній із прихильниць партії навіть надійшло офіційне повідомлення, що її телефон прослуховується.

Під час акції до присутніх звернувся народний депутат України Андрій Іллєнко. Він заявив: "Ніде в законодавстві нема ані слова про "неофіційну розмову". Якщо є необхідність опитати – свідку мають вручити повістку, інакше це вже є політичний тиск. Також питання – звідки взагалі ці номери телефонів? Хто і на якій підставі надав ці бази даних? Хто дозволив прослуховувати розмови? Для цього має бути рішення суду. Хто дав міліціянтам право втручатися в особисте життя громадян, надзвонювати і займатися цим телефонним тероризмом?!"

Учасники акції висунули такі вимоги: припинити терор проти громадян і покарати дисциплінарним стягненням слідчих карного розшуку Печерського РУ ГУ за телефонний обман громадян (дзвінки з розповідями, що хтось потрапив у лікарню, був затриманий міліцією, виграв у лотерею чи потрапив у ДТП…); доповісти, чи було виконано слідчі дії щодо перевірки фактів, які кваліфікуються як "завідомо неправдиве повідомлення про злочин" (ч.2 ст.383 УКК) щодо заяви Ірини Горіної; доповісти громадськості, яким чином слідчі Печерського РУГУ отримали телефонні номери близьких та родичів членів "ВО Свобода", а також інших осіб, які не перебували біля Верховної Ради, а потім здійснювали завідомо неправдиві провокації, запевняючи цих людей, що вони нібито були 2 квітня біля будівлі парламенту.

Від міністра внутрішніх справ учасники вимагали покарати винних за неправомірні дії міліції у Гостинному дворі; звітувати про розслідування убивств працівниками міліції та влади громадян України в ДТП (громадськість готова надати перелік таких випадків); розслідувати побиття активістів "Дорожнього контролю".

Слід зазначити, що на акції була присутня велика кількість правоохоронців, зокрема працівників силових спецпідрозділів. Також серед учасників акції було близько двох десятків міліціянтів у цивільному, які знімали відео та фіксували на фото усіх присутніх.

alt

Автор: Володимир Бондар

Joomla 1.6 Template
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian

PR

Page Rank