Друк
PDF
28
травня
2009

Андріївська церква тріщить по швах

Національний заповідник Софія Київська відзначає погіршення технічного стану будівлі Андріївської церкви в Києві через забудову прилеглої до неї території.

Про це заявила генеральний директор заповідника Неля Куковальська. "Останні наші обстеження: з'явилися додаткові тріщини в підлозі мармуровій... з'явилися тріщини під кафедрою, навіть вже скло тріщить у величезних вікнах", сказала Куковальська. 

На її думку, причиною цих погіршень є будівництво об'єкту по Десятинній вулиці вище церкви по Андріївському узвозі. 
Куковальска: Останні наші обстеження: з'явилися додаткові тріщини в підлозі мармурній ... з'явилися тріщини під кафедрою, навіть вже скло тріщить у величезних вікнах

Заповідник неодноразово звертався до влади Києва з проханням роз'яснити, яка компанія веде будівництво і який саме будується об'єкт, однак відповідь не одержав, зазначила Куковальська. 

Вона також повідомила, що заповідник провів дослідження стану церкви і в своїх висновках науково-дослідний інститут будівельних конструкцій зазначив, що фундамент церкви, перекриття та частково стіни непридатні до експлуатації. 

"Я стосовно цього написала доповідну в п'ятницю міністрові (регіонального розвитку та будівництва Василькуйбіда) і попросила його, щоб він призначив нараду щодо подальшої експлуатації цієї споруди", додала гендиректор. 

Куковальська сподівається, що науково-технічна рада Мінрегіонбуду на запланованому засіданні 4 червня ухвалить проект реконструкції церкви, щоб заповідник зміг швидко до неї приступити. 

Також вона сподівається на своєчасне перерахування з держбюджету коштів на реконструкцію. 

Нагадаємо, що 23 квітня поточного року, Кабінет міністрів виділив з резервного фонду державного бюджету 10 мільйонів гривень на проведення аварійно-ремонтних робіт Андріївської церкви в Києві. 

 

Автор: Salekc73

Joomla 1.6 Template
Ze-widget example
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian