Друк
PDF
31
липня
2013

Громадськість просить Попова втрутитись у ситуацію із садибою Мурашка

alt

Представники громадськості звернулись до голови КМДА Олександра Попова з проханням терміново втрутитись у ситуацію з руйнацією історичної пам'ятки культури - садиби Мурашка. Про це вони повідомили на прес-конференції у середу.

"Цінний історичний об'єкт руйнується на очах. Взимку стався обвал даху, а нещодавно - пожежа. Через відсутність елементарного ремонту будинок може просто завалитися, і тому ми просимо терміново втрутитись у ситуація голову КМДА", - сказав громадський інспектор Управління охорони культурної спадщини при КМДА, житель садиби Мурашка Олександр Глухов.

За його словами, будинок потребує термінової реставрації, однак, якщо коштів на це не виділять, можливим виходом з ситуації стала б консервація пам'ятки. На це потрібне розпорядження голови КМДА.

"В бюджеті закладено 22 млн гривень для Управління охорони культурної спадщини. Якщо буде дозвіл КМДА з цих грошей можуть виділити суму на реставрацію садиби Мурашко. Зараз жодної копійки управління ще не отримало, відповідно і садиба також", - зазначив нардеп від "Батьківщини" Олександр Бригинець.

За словами голови громадської організації "Кияни об'єднуємося" Олександра Дядюка, "у разі руйнування культурної пам'ятки, Попов відповідатиме за статтею кримінального кодексу про службову недбалість".

Нагадаємо: Садиба Мурашка (будинки по вул. Мала Житомирська № № 12-а, 12-б та 14-а, 14-б) - пам'ятка архітектури в центрі Києва. Після відселення жителів внаслідок незаконної приватизації забудовником у будинку залишилася тільки одна сім'я. Її голова, Олександр Глухов, категорично відмовився виїжджати, більше того - в судах чоловік виграв всі процеси.

Наразі судді вже скасували незаконну приватизацію садиби, і повернули її в комунальну власність, а за умисне руйнування історичної пам'ятки ХІХ століття прокуратура Шевченківського району завела кримінальну справу.

Джерело:
Укрінформ

Автор: ГО "Кияни об'єднуємось"

Joomla 1.6 Template
Ze-widget example
Joomla 1.6 Template
Russian English French German Italian Portuguese Spanish Ukrainian